Jak dlouho trvá lakrosová hra (a proč)?

Přesná odpověď: 60 minut

Sport je jednou z nejlepších aktivit, kterou lze provozovat profesionálně, ale i pro volný čas a koníčky. Sport přináší disciplínu, udržuje tělesnou svalovou sílu a sílu jádra. Zatímco některé hry jsou dobře známé a hrané po celém světě, některé nejsou tak populární, a přesto se hrají v jejich rodných zemích. Sport se týká všech pohlaví a věkových kategorií, handicapovaných i různě postižených. Zatímco někteří lidé je hrají, aby trávili čas, někteří hrají hry jako cvičení.

Někteří naopak sportují vytrvale a dostanou se i na olympiádu a získají pro svou zemi medaile. Jednou z her, které se v Americe s oblibou hrají, je lakros, který je jedním z nejstarších sportů v Severní Americe. Hra sahá až do 1400. století a v dávných dobách se jí říkalo „baggataway“. Stejně jako každý jiný sport a hra na světě má i lakros svá pravidla.

Celkový počet hráčů ve hře je rozdělen do 2 týmů. Celková doba trvání hry je hodinu a zápas je rozdělen na části čtvrtin a poločasů.

8

Jak dlouho trvá lakrosová hra?

stážeČas
Celková doba trvání hry60 minut
Čtvrtiny15 minut
Poločas15 minut

Lacrosse se zpočátku hrál v Severní Americe, kde vznikl jako první. Překvapivým faktem je, že hru hrály stovky, ba tisíce hráčů a ženy a muži hráli hry ve stejném týmu společně. Cíle byly na míle vzdálené, pravidla tehdy byla jiná a tyto velké hry budou trvat zhruba dva až tři dny v kuse. V roce 1800 hru přijali Francouzi a provedli několik změn.

Lakros je kombinací hokeje, fotbalu a basketbalu. Pravidla zůstávají stejná, jak se francouzština změnila. Po roce 1900 začala popularita lakrosové hry v moderní Americe růst. Nyní hraje lakros ročně přes 25,000 400 mužů na více než XNUMX univerzitách a vysokých školách. Tyto programy obdržely sankce od atletického a sportovního oddělení.

Každý rok se více než sto týmů účastní NCAA Division 1, 2 a 3 vysokých škol a univerzit, které soutěží o národní šampionáty po celém světě každý rok. Lakros mohou hrát muži i ženy, přesto má ženský lakros některá jiná pravidla a jiné je i vybavení.

Proč je lakrosová hra tak dlouhá?

Čas na hru mužů je podle pravidel hodina, která je rozdělena na čtyři čtvrtiny a každá čtvrtina má 15 minut. V době, kdy je na konci hry nerozhodný stav, musí týmy získat náhlé vítězství, aby hru vyhrály. Týmy budou hrát čtyři minuty, dokud nepadne vítězný gól. V lakrosu začnou vhazování v každé třetině, kde je míč ve středu hřiště. Pokud se tým dopustí trestu ještě před začátkem vhazování nebo po zahájení vhazování, bude míč předán opačnému týmu.

Míč je umístěn do středu hřiště přes dvě hole, kde jsou hokejky položeny jako čára ve středu a míč se nedotýká země. Poté, co rozhodčí zapíská, hráči pohnou svou holí a pokusí se získat míč pod kontrolu. Každý tým má deset hráčů, mezi které patří brankář, tři obránci, tři záložníci a 3 útočníci.

Družstvo musí umístit alespoň čtyři hráče, včetně brankáře na obranné polovině. Tři hráči se rozmístí v útočném pásmu a tři záložníci budou mít povoleno pohybovat se po hřišti.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Hlavním cílem hry je stejně jako fotbal. Míč musí být posunut dopředu a přemístěn na území soupeře, přes všechny hráče soupeřova týmu a dostat míč do branky druhého týmu. Stejně jako v každé jiné hře vyhrává tým, který na konci hry vstřelí nejvyšší góly.

Týmy se mění mezi čtyřmi čtvrtinami a je tu také poločas. Zatímco mládežnické zápasy trvají běžně 30 až 32 minut s osmiminutovými čtvrtěmi, středoškolské lakrosové hry trvají asi 40 až 48 minut s 10 až 12 minutovými čtvrtěmi. Přesto jsou kolegiální hry hodinové, s 15 minutovým poločasem a čtvrthodinou 15 minut.