Jak dlouhý je maraton (a proč)?

Přesný Odpověď: 26.2 mil

Po celém světě se koná mnoho akcí, které mají otestovat lidskou sílu a duševní vůli. Někteří si za svůj životní cíl dávají dosažení určitých fyzických a psychických limitů. Vše je založeno na odhodlání a hladině adrenalinu.

Atletických akcí je mnoho, přesto maraton zůstává jedním z nejlepších. Říká se, že kdo uběhne maraton, jistě od té doby zaznamená změnu ve svém životě.

Podle historických pramenů uběhli sportovci od vzniku maratonu vzdálenost 26.2 mil, tedy 42.2 km, ne více, ne méně. Má to svůj důvod a doba, kterou každý jednotlivec potřebuje k překonání této vzdálenosti, se liší.

Jak dlouhý je maraton

Jak dlouhý je maraton?

věk Čas
25 30 na4 15 hodin minut
31 34 na4 25 hodin minut
35 45 na4 40 hodin minut

Aktuální vzdálenost každého maratonu je 26.2 mil, což je zhruba 42.195 km. Tato vzdálenost je rozdělena na 25 mil, 1 mílea 385 yardů. Lidé všech věkových kategorií, pohlaví a ras běhají v maratonech řízených jejich městy. Běžně jsou účastníci maratonů zaznamenáni ve věku kolem 20 až 30 let, ale účastní se i mladší a starší lidé.

Maraton lze vést jako soutěžní závod nebo přátelskou osvětovou akci.

I když člověk nemůže závod dokončit, vždy se může zúčastnit. Ať už je to kdokoli, je nanejvýš důležité trénovat v soutěži. Průměrný čas, který člověk potřebuje k dokončení závodu, závisí na různých faktorech, jako je délka tréninku, jeho věk a dokonce i pohlaví.

Podle mnoha atletických časopisů se čas průměrného muže k dokončení závodu odhaduje na přibližně 4 hodiny 30 minut a u žen na přibližně 5 hodin. Vzhledem k tomu, že dokončení závodu trvá dlouho, je lepší, když jsou lidé účastnící se závodu velmi dobře vyškoleni a připraveni vydržet to, co přijde.

Maratón

Tréninkový plán se může lišit v závislosti na vlakové úrovni jedna. Úrovně školení se mohou lišit podle začátečníků, středně pokročilých a pokročilých. Trávit čas cvičením a závoděním může být opravdu užitečné. Nezbytná je také správná výživa. Je lepší jíst celé potraviny, které jsou energeticky hutné. Důležitou roli hraje také udržení hydratace.

I počasí hraje velkou roli v dobrém závodění. Když jsou podmínky podobné těm, které člověk trénoval, mají také větší šanci na vítězství. Podmínky kurzu se mohou lišit místo od místa, a pokud je člověk obeznámen s podmínkami, je pravděpodobnost také vysoká.

Proč je maraton tak dlouhý?

Za vzdáleností maratonu se skrývá velká historie. První maraton se uskutečnil na olympijských hrách, které se konaly v Aténách v roce 1896. Zvolená běžecká trať byla dlouhá 40 km, od bran Maratonu po aténský stadion. 1 kolo bylo vypočítáno jako 536 metrů podle amatérské atletické asociace. Běh začne v ulicích a skončí na dráze stadionu.

V obou amerických atletikách byla trať maratonu 25 mil, tedy 40 kilometrů. Olympijské hry v roce 1908, které se konaly v Londýně, změnily dlouholetou tradici maratonu. Do té doby se vzdálenost zhruba počítala. Na hrách v Londýně byla brána v úvahu podrobná mapa a kurz byl měřen pozpátku.

Maratón

Místo startu bylo nastaveno tak, aby královská rodina mohla start maratonu vyprovodit. Naplánovali maraton od vchodu do Velkého stadionu, který končil na Barnespool Bridge, který se nachází v Etonu. Nyní, konečně, celkový kurz byl vypočten 26 mil, na rozdíl od nikdy předtím.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Vzdálenost Royal Box odtud byla 385 yardů. Tehdy byla vzdálenost maratonu vypočtena jako 25 mil + 1 míle + 385 yardů = 42.195 km. Od té doby byl stanoven standard, že maraton se musí konat na trati o délce 26.2 km.

Poté se IAAF, sídlící v Berlíně, pokusila nastavit správnou vzdálenost pro maratonskou trať. Nakonec dorazili na starou vzdálenost 26.2 km, jak bylo plánováno na olympijských hrách v Londýně.