Jak dlouhá je skladba (a proč)?

Přesná odpověď: 400 metrů

Dráha je skvělým místem pro cvičení, jako je běh a jogging. Běhání na dráze je zábavné a má velké zdravotní důsledky. Cvičení na takových otevřených místech nabízí dostatek vzduchu a šance na udušení je značně snížena. Tyto běžecké stopy jsou viditelnější a výraznější v atletických soutěžích.

Tyto stopy mohou být vyrobeny buď z kompaktních nečistot, nebo ze syntetických materiálů. Kompaktní prašné cesty jsou obecně považovány za nebezpečné, protože povrch se stává blátivým s mírným mrholením. Na druhou stranu jsou syntetické stopy bezpečné. Jsou jednotné a odolné, i když nejsou snadno dostupné.

Jak dlouhá je skladba

Jak dlouhá je skladba?

V ideálním případě jsou tratě dlouhé 400 metrů. Jinými slovy to znamená čtvrtinovýmíle. Když v jednom běhu urazíte celou běžeckou dráhu, říká se tomu kolo. Pokud tedy chcete běžet na vzdálenost míle, musíte na trati jet 4 kola.

Ideální běžecká dráha je rozdělena do 8 drah. V populární kultuře, když se říká, že trať je dlouhá 400 metrů, se ve skutečnosti mluví o vnitřním nejvíce pruhu. Tento vnitřní pruh, pruh 1, je přesně 400 metrů a jak jdete dále, vzdálenost se zvětšuje. Pokud jste běžec a jak jdete dále od pruhu 1, budete muset překonat větší vzdálenost. Takže pokud jste v soutěži a chcete vyhrát, můžete se držet většiny pruhů v interiéru.

Nutno však podotknout, že ne všude jsou stopy jednotné. V místech, jako jsou školy, vysoké školy a komunitní parky pro dospělé, pravidlo 400 metrů trati neplatí. Je to proto, že taková místa jsou vyrobena podle jejich potřeb.

Například ve školní soutěži nemohou děti podávat stejné výkony jako profesionální běžci. Dráhy jsou tedy přizpůsobeny jejich požadavkům. V takových případech možná budete muset zajet více než obvyklý počet kol.

Za zmínku také stojí, že šířku drah a další pravidla týkající se tratí stanovuje mezinárodní organizace International Amateur Athletic Federation (IAAF). V souladu s tím mezinárodní orgán stanovil šířky jízdních pruhů, jak je shrnuto níže:

Proč Jsou Skladby tak dlouhé?

O délce běžeckých tratí 400 metrů nebylo rozhodnuto nadarmo. Byl za tím jasný a dobře prodiskutovaný proces.

Jak bylo popsáno dříve, pravidla týkající se tratí a délek pruhů jsou formulovány IAAF. Mezinárodní amatérská atletická federace byla původně tvořena 16 zeměmi v roce 1913. Jejím úkolem bylo stanovit standardy nejen pro dráhy, ale pro všechny atletické sporty.

Co se týče tratí, IAAF přišla s kompaktním matematickým vzorcem pro určení délek tratí a pruhů. Vzorec byl, L = 2S + 2pi(R + (n-l)w). V tomto vzorci byla L délka jízdních pruhů; S byla přímá délka; R znamenalo poloměr otáčení; n byl počet jízdních pruhů, zatímco w byl symbol šířky jízdního pruhu.

Také, pokud běžíte na trati, dbejte na dodržování všech pravidel. Tato pravidla jsou užitečná pro obecnou bezpečnost lidí a udržují vás v pohybu. Například se doporučuje běžet proti směru hodinových ručiček na běžeckých drahách. Takové zařízení pomáhá všem lidem běžet jedním směrem. To slouží k zamezení kolize a zbytečného napětí na kolejích.

Běžecké dráhy lze budovat uvnitř sportovních areálů nebo v otevřených sportovních areálech. Umístění kolejí však není rozhodující při rozhodování o délce kolejí.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Závěrem, IAAF má hrát hlavní roli, pokud jde o délku a šířku trati. Délka trati je zhruba 400 metrů, ale může se měnit, jak se vzdalujete od vnitřních pruhů. Vzorec daný IAAF pomohl standardizovat rozměry trati pro profesionální sportovní akce.

Standardizovala a poskytla tomuto sportu jednotnou strukturu. Tratě ve dvou různých zemích na dvou různých kontinentech by byly stejné a představovaly by pro běžce pohodlí.