Jak dlouho se zotavit po olympijském triatlonu (a proč)?

Přesná odpověď: Asi dva týdny

Triatlon je událost organizovaná na olympijských hrách pro sportovce z různých národů, aby přijeli a reprezentovali svou zemi. Pokud se sportovec dostane na první místo, jeho země získá zlatou medaili. Stříbrná medaile se uděluje osobě, která je druhá. Druhý vicemistr je oceněn bronzovou medailí. Zbývajícím sportovcům nejsou uděleny žádné ceny.

Triatlon se poprvé účastnil olympijských her v Sydney v roce 2000 a poté se tato událost pořádá pokaždé, když se olympiáda koná. Mezinárodní triatlonová unie je zodpovědná za řízení akce. Na každé olympiádě se triatlonové soutěže účastní sportovci ze všech zemí světa a dosahují tak velkého úspěchu.

Jak dlouho se zotavit po olympijském triatlonu

Jak dlouho se zotavit po olympijském triatlonu?

Olympijské hry v Sydney v roce 2000 byly poprvé, kdy byl triatlon zařazen do olympijské akce. V této akci bylo pro sportovce k dispozici celkem sto míst, z nichž muži obsadili padesát dva a ženy zbývající. Na olympijských hrách v roce 2004, které se konaly v Aténách, však byla pozorována dokonce účast, když padesát mužů a žen naplnilo kvótu 100 sportovců. Peking hostil olympijské hry v roce 2008 a kvóta byla zvýšena ze sto na sto deset, přičemž muži a ženy obsadili každý padesát pět slotů. Stejný trend byl následován v následujících dvou edicích olympijských her pořádaných v Londýně a Rio de Janeiru.

Triatlon je velmi dlouhá soutěž a vyžaduje hodně vytrvalosti. Po zahájení triatlonu musí sportovec uplavat vzdálenost jeden a půl kilometru. Po dokončení tohoto kola jsou sportovci vyzváni, aby jezdili na kole vzdálenost čtyřiceti kilometrů. Poslední kolo triatlonu se skládá z desetikilometr běh. Sportovec, který absolvuje všechna tato tři kola nejdříve, je vyhlášen vítězem.

Triatlon
Typ obnovyČas po olympijském triatlonu
Částečné zotaveníTři až čtyři dny
Kompletní zotaveníDvanáct až čtrnáct dní

Sportovci se doporučuje, aby se po příchodu z triatlonové soutěže náležitě zotavil. Částečná doba zotavení těla je kolem tří až čtyř dnů a po tomto období může jedinec pokračovat v běžných činnostech. Tělo však potřebuje asi dva týdny, aby se úplně zotavilo a řádně se uzdravilo.

Proč trvá zotavení po olympijském triatlonu tak dlouho?

Simon Whitfield pocházející z Kanady, vyhrál zlatou medaili v prvním triatlonovém podniku pořádaném na olympijských hrách v Sydney v roce 2000 pro kategorii mužů. Na prvním místě skončil Stephan Vuckovic z Německa a na druhém místě Jan Řehula z České republiky. V ženské kategorii získalo Švýcarsko zlatou i bronzovou medaili s atletkami Brigitte McMahon a Magali Messmer. Naproti tomu stříbrnou medaili získala australská atletka Michellie Jonesová.

Velká Británie a Švýcarsko získaly nejvíce medailí, pět ze všech triatlonových soutěží v historii olympijských her. Z pěti medailí jsou dvě zlaté. Austrálie také získala pět medailí ve všech triatlonových akcích, ale pouze jedna je zlatá. Za těmito zeměmi pak následuje Nový Zéland s jedním zlatem a třemi celkem. Kanada a Německo je následují s jednou zlatou a jednou stříbrnou medailí. Všechny ostatní země získaly pouze jednu medaili, z toho pouze Rakousko má na svém kontě zlatou medaili.

Triatlon

Tak dlouho trvá zotavení po olympijském triatlonu, protože tělo je po soutěži úplně vyčerpané. Soutěž vyžaduje hodně vytrvalosti a někteří sportovci jsou tak unavení, že po návratu z olympiády nemohou chodit. Všichni sportovci si musí připravit zdravou stravu, která obsahuje všechny základní živiny, aby se rychleji zotavila. Před soutěží se musí dostatečně vyspat, aby se necítili ve stresu při závodění s jinými sportovci.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Celkově lze dojít k závěru, že triatlon je událost, která se skládá z více akcí a prověřuje výdrž sportovce do krajnosti. Akce byly organizovány v Sydney poprvé na olympijských hrách v roce 2000. K dispozici je 110 slotů pro triatlonové sportovce, z nichž polovina je pro muže a polovina pro ženy.

V průměru se doporučuje, že sportovec musí dát tělu dva týdny na odpočinek a úplné zotavení po příchodu z triatlonové soutěže. Velká Británie a Švýcarsko vedou žebříčky v medailové kolonce triatlonu. Před účastí v soutěži je klíčové udržet tělo svěží.