Jak dlouhé je kolo v boxu (a proč)?

Přesná odpověď: 3 minut

Box je bojový sport, který hrají dva lidé v rukavicích a bojují proti sobě. Existují různá pravidla a předpisy, aby se tento sport nestal násilným.

Předpokládá se, že pochází z Anglie a od té doby se velmi vyvinul, protože dříve lidé bojovali holýma rukama. Box je také uznáván jako olympijský sport.

Hráči hry se nazývají „boxeři“ a jejich jediným cílem během hry je udeřit soupeře při dodržování stanovených pravidel a předpisů. Některá pravidla zahrnují, jak hráč nemůže zasáhnout druhého pod pásem, nebo se nesmí chytit za lano pro lepší úchop atd.

Jak dlouhé je kolo v

Jak dlouhé je kolo v boxu?

Doba trvání kola závisí na kalibru hráčů. Existuje celá řada boxerských zápasů, jako jsou amatérské, olympijské a profesionální. Také doba trvání jednoho kola se u mužů a žen liší.

Zápas má 6-12 kol, s minutovou přestávkou mezi každým kolem, aby si hráč odpočinul a nadechl se.

A kolo v boxu je v časovém trvání 2 až 3 minuty. Profesionální kolo v boxu trvá 3 minuty s minutovou přestávkou mezi každým kolem. Je také známý jako „boj o ceny“.

Amatéři boxerská kola se cvičí na olympijských hrách, trvají 3 minuty pro muže a 2 minuty pro ženy. Mají také odlišný počet kol pro muže a ženy, což je 3 a 4 v tomto pořadí. Amatérskému boxu se tak říká jen proto, že neexistuje žádná „cena“ jako u profesionálního boxu. V tomto typu boxu je kladen velký důraz na bezpečnost hráčů, dříve měli muži i ženy nosit ochrannou pokrývku hlavy, ale poté byla pro muže v březnu 2016 odstraněna.

Existuje také výrazně odlišný typ boxerského kola známý jako „box mládeže“, kde se lidé účastní pouze pro zábavu a neúčastní se žádné národní nebo mezinárodní hry. Kola v boxu mládeže se pohybují od jedné minuty do 10 minut v závislosti na věku hráčů. Hráči, kteří se účastní, jsou všech věkových kategorií, od 8–10 let do 35 let a více.

Typ kolDoba trvání
ProfesionálníZápisy 3
Amatéři3 minuty pro muže, 2 minuty pro ženy
Mládí1 minuta až 3 minuty

Proč trvá kolo v boxu 2 až 3 minuty?

Nejdůležitějším aspektem kratších kol je to, že pro rozhodčí je poměrně snazší komentovat akci, kterou hráč předvedl za tři minuty místo delšího času. Věří se, že by mohli udělat spravedlivý úsudek na základě tří minut techniky, kterou viděli v přestávkách a ne déle.

Z pohledu hráčů jsou pro ně kola daň, pokud hráli příliš dlouho. Místo toho by jich bylo několik s kratší dobou trvání, což by pro ně mohlo být snazší, protože by mezi každým z těchto kol měli minutovou přestávku. Tělo se také unaví po dlouhé práci, aby se předešlo zdravotním problémům a zraněním, kratší kola se ukázala být mnohem lepší volbou než delší.

Dalším faktorem, který ovlivňuje trvání kol, je rozdíl mezi muži a ženami, boxerská kola pro ženy trvají 2 minuty ve srovnání s 3-minutovým kolem mužů. Důvodem je to, že ženská těla jsou stavěna jinak než mužská. V těle žen a mužů existují různé fyziologické rozdíly, díky kterým se pravidla a doba trvání liší i pro ně.

Kromě toho by perspektiva televizního vysílání TRP mohla hrát roli v tom, že kola budou kratší. Čím delší by byla kola, tím menší by byl zájem toho, kdo zápasy sleduje. Všechny tyto faktory potenciálně vysvětlují, že zápasy mají délku 2-3 minuty.

Proč investovat do čističky vzduchu?

Box je bojová hra, kde dva lidé bojují proti sobě v rukavicích. Jsou povoláni dva hráči boxeři. Existuje soubor pravidel a pravidel hry, aby se žádný hráč nezranil. Existují různé typy boxerských kol, jmenovitě profesionální, amatérský a mládežnický box. Profesionální kolo trvá každé 3 minuty s minutovou přestávkou mezi každým kolem. Amatérský typ boxu má každé kolo 2 minuty pro ženy a 3 minuty pro muže. Mládežnický box má lidi různého věku od 8-10 let do 35 a výše, proto jsou i kola různě dlouhá, od 1 minuty do 3 minut.