Koliko dugo traju sveučilišne košarkaške utakmice (i zašto)?

Točan odgovor: 2 sati

Košarkaške utakmice, bez obzira na razinu, omiljene su publici. Obožavatelji nisu samo uzbuđeni zbog profesionalnih igara, već i zbog sveučilišne košarke.

Turnir organizira National Collegiate Athletic Association. Svi igrači moraju ispunjavati kriterije podobnosti.

Koliko dugo traju sveučilišne košarkaške utakmice

Koliko traju sveučilišne košarkaške utakmice?

Organizatori košarkaške utakmicePotrebno vrijeme
NCAA2 sati
NBA2 + sati

Košarkaška igra je podijeljena na dijelove. Četvrtine su kako se zovu. Naprotiv, duljina četvrtina varira ovisno o razini igre. Također, razne sportske organizacije imaju različita vremena igranja. Kao rezultat, utakmicu će odrediti razina natjecanja.

Uobičajena NCAA sveučilišna košarkaška utakmica traje oko dva sata. Svaka utakmica je podijeljena u dva poluvremena od 20 minuta s 15-minutnom pauzom između poluvremena. Mnogo više elemenata pridonosi duljini igre.

Faul je jedan od njih. Kada lopta ode izvan granica, gubi se više vremena. Tu je i uobičajeno bacanje igrača na liniji slobodnih bacanja. Uobičajeni prekid igre je 15 minuta, a prekid igre 20 minuta.

Duljina igre također se povećava tijekom produžetaka. Ako je rezultat izjednačen na kraju regularnog vremena, igra će se produžiti. Svaki put kada momčad pobijedi, igra će se povećati za pet minuta. Ako rezultat ostane isti nakon prvog produžetka, dodaje se drugi produžetak, i tako dalje, dok jedna momčad ne pobijedi. Dok većina utakmica traje manje od dva sata, NCAA rekord za drugu najdužu utakmicu traje gotovo četiri sata zbog šest produžetaka.

U NCCA košarkaškim utakmicama za muškarce, sat za šut je 35 sekundi. Međutim, ako je trener ekipe voljan, oni mogu produžiti ovo kratko vrijeme na više od jedne minute. To je jedan od mnogih neočekivanih, ali predvidljivih događaja koji se mogu dogoditi tijekom igra bejzbola. Ove aktivnosti mogu potrajati do 55 minuta.

Svako poluvrijeme igre imat će četiri TV timeouta. Oni ulaze u igru ​​kada postoji pauza u igri nakon 16, 12, 8 i 4 minute svakog poluvremena. Zakazano vremensko ograničenje TV-a bit će preskočeno ako nema pauze ni u jednom od 4-minutnih oznaka.

U bilo kojem trenutku tijekom igre postojale bi standardne recenzije unutar igre. Kada postoji pitanje o odluci suca, potreban je pregled igre. Suci i službeno osoblje utakmice će analizirati video poziva kako bi utvrdili je li poziv bio točan ili nije. To je učinjeno kako bi se zadržao integritet igre.

Ženske sveučilišne košarkaške utakmice, za razliku od muških sveučilišnih košarkaških utakmica, traju dva sata i imaju četiri četvrtine od 10 minuta. Košarkaške utakmice između muškaraca i žena nekada su trajale koliko i muške. Korištenje četiri četvrtine u skladu je s praksom drugih glavnih liga. Između drugog i trećeg poluvremena ovih utakmica je pauza.

Zašto su sveučilišne košarkaške utakmice tako duge?

Poteškoće u izračunavanju vremena sveučilišne košarkaške utakmice proizlaze iz razumijevanja stupnja natjecanja između timova. Što dulje igra traje, to je konkurentnija.

Svaki put kada igra stane, sat za šut se zaustavlja. Zbog toga ćete možda morati pričekati nekoliko sekundi da se igra nastavi. Ostavite najmanje dva i pol sata ako planirate gledati NCAA utakmicu uživo na terenu. Iako je za NCAA igre potrebno puno vremena da se dovrše, one imaju zadivljujući karakter koji vam omogućuje da brzo prođe vrijeme.

Zaključak

Košarka je podijeljena u nekoliko razina, od kojih svaka ima svoj skup vremena. Nikada ne može biti neriješeno u košarkaškoj utakmici. Mora postojati pobjednik. Kao rezultat toga, NCAA košarkaška utakmica trebala bi trajati samo 50-55 minuta. Međutim, duljina svake košarkaške utakmice, bilo da je igraju amateri ili profesionalni igrači, određena je nekim nepredvidivim, ali predviđenim elementima.