Koliko dugo traju različite vrste hokejaških utakmica – (i zašto)?

Točan odgovor: 45-70 minuta

Različite vrste hokejskih igara igraju se hokejaškom palicom i pakom. Igrač postiže pogodak ako uspije ubaciti pak u protivničku stativu.

Hokejaške utakmice variraju od jednog do drugog kontinenta. Kada govorite o hokeju u većini dijelova svijeta, izričito mislite na hokej na travi. Zemlje poput SAD-a i Kanade uglavnom igraju hokej na ledu.

Različite vrste hokejskih igara uključuju; bandy, hokej na ledu, hokej na travi, hokej na sanjkama, ulični hokej, hokej na koturaljkama (inline) i hokej na koturaljkama (quad).

Koliko dugo traju razne vrste hokejaških igara

Koliko dugo traju hokejaške utakmice?

Vrsta hokejaKoliko dugo trajeStvarno vrijeme igre
Podnio hokejDvije dionice od po 35 minuta s pauzom od 7 minuta70 minuta
HokejTri dijela po 20 minuta s pauzom od 15 minuta60 minuta
Hokej na rolerimaDva razdoblja po 20 minuta ili četiri razdoblja po 10 minuta40 minuta
Ulični hokejTri razdoblja po 10 minuta i pauza od jedne minute30 minuta
Hokej na sanjkamaTri razdoblja po 15 minuta45 minuta

Prema pravilima hokejaške igre svaka bi utakmica trebala trajati sat vremena. Međutim, prekidi, produžeci i prekidi tijekom utakmica čine da igra traje otprilike dva i pol sata.

Jedan sat ima tri dijela od po 20 minuta i dvije stanke u trajanju između 15-17 minuta, ovisno o vrsti hokeja. Produžeci tijekom hokejaške utakmice traju 5 minuta dok pucnjave nemaju određeno vrijeme.

Dolje je kratak opis raznih vrsta hokejskih igara;

1. Hokej na travi

Hokej na travi se igra u većini dijelova svijeta. Za razliku od većine hokejskih sportova, za igranje nisu potrebne koturaljke ili oštrice. Igra se na šljunku, pijesku ili travi s malom tvrdom loptom.

žena u crnom dresu igra hokej na travi

2. Hokej na ledu

Hokej na ledu igra se na velikom terenu prekrivenom ledom. U hokeju na ledu koristi se gumeni pak, pak je zamrznut kako bi se lakše pomicao po ledenom terenu. Igrači igraju na klizačima.

Igraju 2 muškarca u hokejaškom dresu

3. Hokej na sanjkama

Igra je za osobe s tjelesnim invaliditetom. Igrači koriste sanjke za kretanje po terenu. U igri se koriste dvije palice za hokej, s oštricom na jednoj strani i trzaljkama na drugom kraju.

Zašto hokejaške utakmice traju tako dugo?

Kao što je ranije spomenuto, utakmice hokeja na travi traju najviše dva i pol sata. Razni čimbenici utječu na trajanje hokejaške utakmice, uključujući;

1. Produžeci i jedanaesterci

Produžeci ili pucanje se odvijaju kada dvije protivničke ekipe imaju sličan rezultat na kraju utakmice. U ovom trenutku timovi imaju nekoliko dodatnih minuta za određivanje pobjedničkog tima.

Pucanje se izvodi ako niti jedna ekipa ne pobijedi nakon isteka dodatnih 5 minuta. Pucanje nema određeno vremensko ograničenje.

2. doigravanje

Hokejaško doigravanje može trajati jako dugo jer se ne odvijaju raspucavanja. Dvije ekipe bore se jedna protiv druge u produžecima dok jedna od njih ne pobijedi drugu stranu. U tom slučaju prekovremeni rad može trajati sat vremena ili više.

3. Stanka za televizijske reklame

Sve hokejaške utakmice koje se emitiraju na TV-u sastoje se od reklamnih stanki. Prema hokejaškim pravilima, reklamne pauze bi trebale biti nakon određenog vremena.