Koliko traje NBA utakmica (i zašto)?

Točan odgovor: 2-3 sati

Nacionalna košarkaška asocijacija (NBA) svoje utakmice dijeli na vremenske intervale, baš kao i ostali profesionalni sportovi. Međutim, zbog stvari kao što su timeouts i reklame, stvarno trajanje igre uvijek premašuje vrijeme na satu.

Od 2018. prosječno vrijeme NBA utakmice je dva sata i jedanaest minuta. Ostale košarkaške utakmice, kao što su ženske profesionalne utakmice, koledž, srednja škola i omladinska košarka, imaju različite duljine koje se temelje na kraćim četvrtinama i drugim čimbenicima kao što su prekršaji.

Timeouts, lopte izvan igrališta, prekršaji i 15-minutna pauza u poluvremenu faktori su koji utječu na duljinu NBA utakmice. Osim toga, svaka četvrtina je odvojena dvominutnom pauzom.

NBA doigravanja, uključujući prvenstvene utakmice, često su duža od regularne sezone. Pauze za reklame, koje ne moraju uvijek odgovarati momčadskim time-outima, uključene su u NBA i odabrane sveučilišne utakmice.

43 18

Koliko traje NBA utakmica?

SjednicaTrajanje
Pauza na poluvremenu15 Minuta
Tijekom vremena5 Minuta

Prosječna NBA utakmica traje između dva i tri sata i petnaest minuta. Međutim, nemaju sve lige ili savezi isti točan broj. Vrijeme košarkaških utakmica razlikuje se od kluba do lige, kao što smo već napomenuli.

Tijekom NBA sezone 1951. odigrana je najduža utakmica ikada. Rochester Royals i Indianapolis Olympians borili su se u Edgerton Park Areni u visokooktanskom dvoboju.

Svaka će sesija trajati 12 minuta u Nacionalnoj košarkaškoj asocijaciji (NBA). Za utakmicu četvrte četvrtine, ukupno vrijeme igranja moglo bi doseći 48 minuta. U NBA utakmici, produžetak je sesija od 5 minuta.

Poluvrijeme je 15 minuta između drugog i trećeg razdoblja. Međutim, ovo je samo hipotetski vremenski period. NBA utakmica može trajati do dva sata zbog raznih okolnosti. Potrebno je malo više vremena da se dovrši nego FIFA igre.

Utakmica će se sastojati od četiri četvrtine, prema pravilima Međunarodne košarkaške federacije (FIBA). Svaka košarkaška četvrtina trajat će 10 minuta, što je ukupno 40 minuta u igri. FIBA utakmice su kraće od NBA igre u smislu četvrtine duljine.

Kada obje strane odigraju sve četiri četvrtine i još uvijek nisu utvrdile pobjednika, poziva se produžetak. Strana koja postigne više golova u prvom produžetku je pobjednik. Igra će u ovom trenutku završiti.

U slučaju da prvi produžetak ne odredi pobjednika, obje će momčadi igrati u drugom produžetku. Kada sat za igru ​​zazvoni kao znak završetka poluvremena, počinje poluvrijeme FIBA ​​utakmica.

Zašto je NBA utakmica tako duga?

Prosječna NBA utakmica traje između dva i dva i pol sata. Za završetak utakmice regularne sezone potrebno je manje vremena nego za završetak utakmice doigravanja. Pauze za reklame glavni su razlog zašto utakmice doigravanja traju malo duže od utakmica regularne sezone.

NBA utakmice traju 48 minuta i podijeljene su u četiri četvrtine po 12 minuta. Sat za igru ​​zaustavlja se nekoliko puta tijekom utakmice, tako da svaka četvrtina traje 12 minuta. Akcija se zaustavlja iz niza razloga, koji su detaljno opisani u nastavku teksta.

Košarkaške utakmice tijekom Olimpijskih igara podijeljene su u četiri četvrtine po 10 minuta. Slično tome, umjesto dvanaest minuta, WNBA koristi četiri desetominutne četvrtine. Postoje dva poluvremena od 20 minuta i polovična pauza od 15 minuta u National Collegiate Athletic Association fakultetska košarka igre.

Košarkaške igre poznate su po brzoj akciji, ali ponekad sat prestane otkucavati. Košarkaške lige (kao što su NBA i WNBA) neprestano traže načine da ubrzaju igru ​​i završetak utakmica.

Evo nekoliko ideja za smanjenje trajanja košarkaške utakmice. Na primjer, smanjenje broja grešaka tijekom igre ili broja reklama prikazanih tijekom utakmice.

Postavke profesionalne košarkaške igre nadzire i kontrolira Međunarodna košarkaška federacija (FIBA). (FIBA) ima potpunu moć nad aspektima igre, kao što je duljina svake košarkaške četvrtine.

Dok su košarkaške utakmice poznate po brzoj aktivnosti tijekom cijele utakmice, četvrta četvrtina je poznata po drastičnom usporavanju tempa igre zbog taktike zaustavljanja vremena.

Zaključak

NBA utakmica traje 48 minuta, s četiri četvrtine po 12 minuta. U slučaju neriješenog rezultata, igrat će se petominutni produžetak. Ako je utakmica još uvijek izjednačena nakon pet minuta, utakmica ide u drugu rundu produžetaka od pet minuta.

Broj dodatnih razdoblja nije ograničen. NBA utakmica od dva i pol sata nije neuobičajena. Postoje mnogi čimbenici kao što su kašnjenje momčadi, isključivanje sata zbog promjena, pregledi ponavljanja, prekršaji pri šutu, TV timeouts za reklamne stanke, poluprekidi, oduški, kao i drugi prekidi.

S obzirom na to, tipično trajanje košarkaške utakmice u NBA ligi kreće se od 2-3 sata. Većina igara traje dva i pol sata.