Koliko traje igra ragbija (i zašto)?

Točan odgovor: Ne duže od 80 minuta

Ragbi je timski sport bliskog kontakta koji izaziva uzbuđenje i entuzijazam i kod igrača i kod publike u dvorani. Nastao je u Engleskoj u 19. stoljeću i od tada je postao popularan sport.

Na temelju trčanja s loptom u ruci, svaka ekipa ima 15 igrača u standardnoj formi na terenu pravokutnog oblika – igralištu. U svijetu postoji 2.36 milijuna registriranih igrača ragbija, a više od 6 milijuna ljudi uživa igrajući ga.

Za završetak utakmice s dva poluvremena nije potrebno više od 80 minuta. Kada vrijeme istekne 80 minuta, igra završava.

19 11

Koliko traje igra ragbija?

TipTrajanje
ragbi80 Minuta
Nogomet90 Minuta

Ragbi utakmica traje točno 80 minuta i ne više od toga. Podijeljen je na dvije polovice; svaki ima 40 minuta vremena za igru. Osim ako natjecanje nije odobrilo produžetke od strane organizatora utakmice, ono neće trajati duže od 80 minuta.

Interval između poluvremena ima 15 minuta za odmor i planiranje strategije obrane ili napada. Za to vrijeme igrači mogu napustiti ograđeni prostor utakmice.

Sudac može dosuditi prekršaj ili kaznu za neprimjereno ponašanje bilo kojem igraču koji ne poštuje pravila igre, ali ne može odlučiti o ishodu gola – koji se određuje touchdownom.

Na taj je način ragbi utakmica slična nogometnoj utakmici – ako netko traži primjer američkog sporta s usporedivim razinama fizičkog kontakta koji se igra s povremenim mrtvim loptama.

Osim ovih razlika, dvije igre imaju mnogo sličnosti, ponajviše da se tijekom ragbijaške utakmice ne pozivaju timeouti. Umjesto toga, unutar perioda ulazi i izlazi drugačiji set igrača.

Ragbi je igra koja crpi vještinu i snagu. Brz je i stvara visoke razine anaerobne i aerobne vježbe.

Osoba može biti uključena u bilo koju od sljedećih vrsta igre-

1. Uhvatite za natjecanje, zavrtite protivnika;
  2.  Uhvatite bočno;
  3. Prikupiti kao primač (igra u trčanju ili stojeći);
  4. Uzmite loptu kao dodavač (dodavanje ili udarac), napredovanje prema gore ili procjena suca da je netko treba primiti uz polje zbog napadačke pozicije. Također se brane jer su igrači umorni od predugog napora nakon što su upravo završili.

Zašto bi utakmica ragbija trajala toliko dugo?

Igra ragbija može potrajati dugo zbog svih promjena koje se događaju. Lopta se možda nikada neće niti odigrati, već se samo dodaje u beskrajnom ciklusu.

Povrh toga, igrači možda neće znati u kojem smjeru idu u određeno vrijeme ili će morati kasati kako bi držali korak s ostalima u svom timu dok trče ili sprintaju po terenu.

To je razlog zašto kada bi pojedinac mogao igrati da se radilo o nogometu ili nogometu, ragbi je za njih emocionalno i fizički izazovniji.

Utakmica ragbija traje 80 minuta zbog gore navedenih razloga. Sat će pokazivati ​​'0:00' ili '0:01' ovisno o tome koja strana stadiona pohranjuje vrijeme.

Utakmice ragbija se mjere pomoću dva poluvremena od po 40 minuta, ali nema prekida na pola puta ako igrač mora ići i povratiti. Tijekom igre zamjenjuju se samo igrači.

Sudac će zasvirati zviždaljkom nakon pogotka i zaustaviti igru ​​za početne udarce, okršaje, zamjene, lineoute i ruckove—tj. sve prekide koji se dogode tijekom normalnog tijeka igre.

U svako poluvrijeme također je ugrađeno petnaest minuta vremena za "promjenu ozljede" koje jedna momčad može iskoristiti za zamjene ili prilagodbe unutar svog područja prije nego što počne ponovno.

Dodatno vrijeme daje se za nokaut turnire; to je 10 minuta s razmakom od 2 minute između.

Zaključak

Međunarodne utakmice ragbija održavaju se od 1871. godine, a prva utakmica bila je između Škotske i Engleske. Pogreška igrača, kao što je izbacivanje lopte prema naprijed ili dodavanje prema naprijed, uzrokuje prekid igre.

Igrači u momčadi podijeljeni su na 8 napadača i sedam pozadi. Odgovornost igrača na prednjoj poziciji je zadržati posjed lopte. Sudac može zaustaviti sat za igru ​​kada smatra potrebnim kako bi osigurao da se tijekom utakmice ne izgubi vrijeme.

Rijetke utakmice mogu imati izvođenje jedanaesteraca koje se izravno šutira u dodir bez udarca lopte.